ପ୍ରକାଶିତ 01-09-2017

ଆଉଟଲୁକ୍ ପତ୍ରିକାଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସକ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିବା ହେତୁ ଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନ ବନ୍ଦରଠାରେ ନିଜ ଦଳର ସମର୍ଥକମାନଙ୍କୁ ଜୁଟାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିଜେ ନିଜେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ହେବା ଘଟଣାକୁ ଏକ ହତାଶାର ପରିଚୟ ବୋଲି ଉକ୍ରଳ ଭାରତର ସଭାପତି ମହାମେଘବାହନ ଐର ଖାରବେଳ ସ୍ୱାଇଁ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରମାଣ ସ୍ୱରୁପ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯĠ

ଅଧିକ ବିବରଣୀ

ପ୍ରକାଶିତ 03-03-2018

ଭୁବନେଶ୍ୱର,(ଓ.ଏନ୍‍.ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଖର୍ଚ୍ଚର ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ସହିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ଅଙ୍କୁଶ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର ଜରୁରୀ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଏଥିସହିତ ଅପରାଧ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକଟ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ନୁହଁ ବୋଲି ବହୁ ବକ୍ତା ମତପୋଷଣ କରିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶା ଇଲେକ୍ସନ ୱାଚ୍‍ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ନିର୍ବାଚନ ଓ ରାଜନୈତିକ ସଂସ୍କାର ଉପରେ ତ୍ରୟୋଦଶ ରାଜ୍ୟସ୍ତ&#

ଅଧିକ ବିବରଣୀ

ପ୍ରକାଶିତ 22-03-2018

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ସଂସ୍କୃତି ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନୀରବଚ୍ଛିନ୍ନ ଭାବେ ଚେଷ୍ଟିତ ରହିଥିବା ଦୂରଦ୍ରଷ୍ଟା ରାଜନେତା,ଶିକ୍ଷାବିତ୍‍, ସମାଜସେବୀ ତଥା ସମ୍ବାଦର ସମ୍ପାଦକ ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଜେଡ଼ି ଦଳରେ ଯୋଗଦାନ କରିବା ପରେ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଓ ମଧ୍ୟମ ସମ୍ବାଦପତ୍ର, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଜାତୀୟ ଉପସଭାପତି ସମୀର କୁମାର ସିଂହ ଅଭିନନ୍ଦନ ଓ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନġ

ଅଧିକ ବିବରଣୀ

ପ୍ରକାଶିତ 07-04-2018

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବର୍ତ୍ତର୍ମାନ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଆଳୁର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଉତ୍ପାଦନ ସମୟରେ ଆଳୁ କିଲୋ ୪-୫ ଟଙ୍କା ରହିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୫ ରୁ ୨୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏପରିକି ଆସନ୍ତା ଦିନମାନଙ୍କରେ ଆଳୁ କିଲୋ ୪୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଖୋଦ୍ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ସାଧାରଣ ଖାଉଟିଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଡ଼କ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟ

ଅଧିକ ବିବରଣୀ