ପ୍ରକାଶିତ 08-11-2017

ବିମୁଦ୍ରାୟନର ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ଭାରତ ସରକାର ଭାରତୀୟ ଅର୍ଥନୀତିରେ ନଭେମ୍ବର ୮, ୨୦୧୬ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିବସ ରୂପେ ଲିପିବଦ୍ଧ ହୋଇରହିବ । ଏହି ଦିନ ସରକାର ଦେଶକୁ ?କଳା ଟଙ୍କାର ବ୍ୟାଧିରୁ ମୁକ୍ତ? କରିବା ସକାଶେ ନିଜର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ । ଆମକୁ, ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ନୀତି ଓ କଳାଧନ ସମ୍ପର୍କରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ?ଚାଲିଛି ଭାଇ, ଚାଲିଥାଉ? ଭଳି ଏକ ମାନସିକତାରେ ବ

ଅଧିକ ବିବରଣୀ

ପ୍ରକାଶିତ 14-10-2017

ଓଡ଼ିଶା ହେବ କୌଶଳ ବିକାଶର ପ୍ରୟୋଗଶାଳା,ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ,୧୦ ହଜାର ନୂଆ ଉଦ୍ୟମୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ,ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ଓ ସେବା ନେଟୱାର୍କ ପରିବ୍ୟାପ୍ତ କରିବା ଲାଗି ଆହ୍ୱାନ,ଋଣ ପ୍ରଦାନ ହାର କମ ରହିଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୪ ।୧୦: ଓଡ଼ିଶାକୁ କୌଶଳ ବିକାଶ ଓ ଉଦ୍ୟମିତା କ୍ଷେତ୍ରର ଏକ ପ୍ରୟୋଗଶାଳା କରାଯିବ । ଏଥିଲାଗି ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାଜ୍ୟର ୧&

ଅଧିକ ବିବରଣୀ

ପ୍ରକାଶିତ 24-08-2017

ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟର ୯ଜଣ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଆଜି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗୋପନୀୟତା ମାମଲାରେ ରାୟ ଦେଇ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗୋପନୀୟତା ଅଧିକାରକୁ ସମ୍ବିଧାନର ଅନୁଚ୍ଛେଦ-୨୧ ଦ୍ୱାରା ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସରକାର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ଏହି ରାୟକୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛନ୍ତି । ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ରାୟ ସରକାରଙ୍କ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ ପ୍ରସ୍ତାବରେ ସୁନିଶ୍ଚିତ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ସୁରକ୍ଷା ଅନୁ

ଅଧିକ ବିବରଣୀ