ପ୍ରକାଶିତ 28-08-2017

ଖୋରଧା : ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା ଓ ଆର୍?ଥକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ସହିତ ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱଗୁରୁ ଦରବାରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରାଇବା ନିମନ୍ତେ ସର୍ବୋତ୍କୃଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମ ହେଉଛି ସ୍ୱଦେଶୀ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟ ବିଦେଶୀ ବସ୍ତୁ ବର୍ଜନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଭାରତୀୟ ଉତ୍ପାଦନ ବଢିିବା ସହିତ ଲଘୁ ଓ କୁଟୀର ଉଦ୍ୟୋଗ କର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ଏବଂ ନୂତନ ରୋଜଗାର ସୃଜନ ହେବ । ଏହାଦ୍ୱାରା ବିଭିନ୍ନ ଉଦ୍ୟୋଗ ଉଚ୍ଚମାନର ବସ୍ତୁ ନିର୍ମାଣରେ ମନୋନିବ

ଅଧିକ ବିବରଣୀ

ପ୍ରକାଶିତ 18-08-2017

ଟେଲିଭିଜନ ବିପ୍ଳବର ଯାତ୍ରା ସଂଜୟ କାଚୋଟ ବ୍ରିଟିଶ ବ୍ରଡ କାଷ୍ଟିଂ କର୍ପୋରେସନ (ବିବିସି) ଦ୍ୱାରା ୧୯୩୬ ମସିହାରେ ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ଟେଲିଭିଜନ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରାଯିବାର ଦୁଇ ଦଶକ ପରେ ଆର୍ଥାତ୍ ୧୯୫୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୫ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଟେଲିଭିଜନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ୟୁନେସ୍କୋ ସହାୟତାରେ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ସପ୍ତାହକୁ ଦୁଇ ଦିନ ଏକ- ଏକ ଘଂଟା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସାରଣ କରାଯğ

ଅଧିକ ବିବରଣୀ

ପ୍ରକାଶିତ 01-09-2017

ବିନୋଦ ବହଲ ସ୍ୱାଧୀନତା ପରେ ସାତ ଦଶନ୍ଧିର ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ରିଅଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ଏବଂ ଆବାସିକ କ୍ଷେତ୍ର ଯୋଜନାର ଅଭାବ ଏବଂ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମ୍ବଳ ଥିବା ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବର୍ଷଗୁଡ଼ିକ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଏକ ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା ଶେଷ କରିଛି । ଏଥିସହିତ ସହରୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ତ୍ୱରିତ ଆର୍ଥିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧିକୁ ସୁଗମ କରି ପ୍ରଗତିଶୀଳ, ଯୋଜନାବଦ୍ଧ, ସଂଗଠିତ ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନକାରୀ ଅବସ୍ଥା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି&

ଅଧିକ ବିବରଣୀ