ଡାହା ମିଛ କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ

ସୁଲୋଚନା ଦାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ଯୋଜନା (ଭିଆରଏସ୍‍)ରେ ଶ୍ରୀମତୀ ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ଯେଉଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ, ତାହାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨ମାସ ବିଳମ୍ବ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଯାହା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ତାହା ଭିତ୍ତିହୀନ, ଅସତ୍ୟ ଏବଂ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ଆଧାରିତ ନୁହେଁ । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ ଶ୍ରୀମତୀ ଷଡଙ୍ଗୀ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ରଖୁ ରଖୁ ଡାହା ମିଛ କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତିତାଙ୍କର ସ୍ୱେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ଆବେଦନ ସମୟରେ ସେ ଜଣାଇଥିଲେ ଯେ ସଂଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରର ଏକ ସମାଜସେବୀ ଏନ୍‍ଜିଓରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିବାରୁ ସେ ଏହି ଅବସର ନେଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କିଛିଦିନ ପରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେଲେ, ସେତେବେଳେ ପ୍ରକୃତ କଥା ପଦାକୁ ଆସିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କର ମିଥ୍ୟା ଧରାପଡିଲା । ଏ ପ୍ରକାର ମିଥ୍ୟାବାଦିତା ତାଙ୍କଠାରୁ ଆଶା କରାଯାଏ ନାହିଁ ଏବଂ ଏ ପ୍ରକାର ଅସତ୍ୟ ବକ୍ତବ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଓ ଦୁଃଖଦାୟକ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ଓଡ଼ିଆ ସ୍ୱାଭିମାନ ବିଷୟରେ ଅନେକ କଥା କୁହନ୍ତି ଏବଂ ଅଣ ଓଡ଼ିଆ ଅଫିସରମାନଙ୍କୁ ଅତି କଟୁ ଭାଷା କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀମତୀ ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କ ଭଳି ଜଣେ ଅଣ ଓଡ଼ିଆ ବିହାରୀ ଅଫିସରଙ୍କୁ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ କରାଇଲେ । ରାଜ୍ୟ ବିଜେପିରେ ଓଡ଼ିଆ ରାଜନେତାଙ୍କ କ’ଣ ଏମିତି ଦୁର୍ଭିକ୍ଷ ପଡିଲା ଯେ ଜଣେ ଅଣଓଡ଼ିଆ ବିହାରୀ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଆଣିବାକୁ ପଡିଲା? ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ୱାର୍ଡ ସ୍ତରରେ ବିଜେପିର ସଂଗଠନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ବୋଧେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ଜଣେ ଅଣଓଡ଼ିଆ ବିହାରୀ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେଲେ ବୋଲି ଆଜି ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ଶ୍ରୀମତୀ ସୁଲୋଚନା ଦାସ କହିଛନ୍ତି ।

Categories
POLITICS

RELATED BY

 • ଦଳୀୟ ଅନୁଶାସନ ଭଙ୍ଗ ଏବଂ ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ କାର୍ଯ୍ୟ

  ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଦଳୀୟ ଅନୁଶାସନ ଭଙ୍ଗ, ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ପାର୍ଟିର ସାଙ୍ଗଠନିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଆଦି ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟସଭାପତି ଶ୍ରୀ ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅନୁମୋଦନକ୍ରମେ କଟକ ନଗର ଜିଲ୍ଲା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି...
 • ସମସ୍ତ ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ

  ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ସଭାପତି  ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦଳର ଲୋକସଭା ଓ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦମାନେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ୱାର୍ଥ ସମ୍ବଳିତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଂଗଗୁଡିକୁ ସଂସଦରେ ସଠିକ୍‍ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରି ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଭାଜନ ହେବା ପାଇଁ ଆଶା...
 • ବିଜେପି ସାଂସଦ ଡ. ସୁବ୍ରମଣ୍ୟ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବୀରେ ଏତଲା ଦାୟର

  ଭୁବନେଶ୍ୱର :ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ଅନୁସୂଚୀତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଡ. ସୁବ୍ରମଣ୍ୟ ସ୍ୱାମୀ ଗତ ୫.୭.୨୦୧୯ ରିଖରେ ଅଖିଳ ଭାରତ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଆପେକ୍ଷ କରି ଯେଉଁ ଟିପ୍ପଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ତାହାର...
 • ରେଳ ବଜେଟରେ ଓଡିଶାକୁ ଏଥର ମିଳିଛି ରେକର୍ଡ ପରିମାଣର ଅନୁଦାନ

  ଭୁବନେଶ୍ୱର : କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରେଳ ବଜେଟ ୨୦୧୯-୨୦ ଆର୍ଥୀକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଓଡିଶାକୁ ମିଳିବ ୫୮୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ । କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ରେଳ ବଜେଟରେ ଓଡିଶାକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ...
WhatsApp chat