ଶ୍ରୀ ରାମ ଜେଠମାଲାନୀ ଜୀଙ୍କ ସହିତ ଭାବ ବିନିମୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିବାରୁ ମୁଁ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେକରୁଛି

ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

Share this:

ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜ୍ଞ ଓ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରାମ ଜେଠମାଲାନୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗଭୀର ଶୋକପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

“ଶ୍ରୀ ରାମ ଜେଠମାଲାନୀ ଜୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ଭାରତ ଜଣେ ଅସାଧାରଣ ଆଇନଜ୍ଞ ଓ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହରାଇଛି, ଯିଏକି ଉଭୟ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଏବଂ ସଂସଦରେ ଉଚ୍ଚକୋଟ୍ଟୀର ଯୋଗଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବୁଦ୍ଧିସମ୍ପନ୍ନ ଓ ସାହସୀ ଥିଲେ ତଥା ଯେକୌଣସି ବିଷୟରେ ନିର୍ଭୀକତାର ସହ ମତ ବ୍ୟକ୍ତ କରିବାକୁ ସଙ୍କୋଚ କରୁନଥିଲେ ।

ଶ୍ରୀ ରାମ ଜେଠମାଲାନୀଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଦିଗ ଥିଲା ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ତାଙ୍କ ମତ ପ୍ରକାଶ କରୁଥିଲେ । ଖୁବ ନିର୍ଭୀକତାର ସହ ସେ ଏହା କରୁଥିଲେ ।

ଜରୁରିକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିର କଳା ଦିନଗୁଡ଼ିକରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଁ ସାହସ ଓ ଦୃଢ଼ତାର ସହ ସଂଘର୍ଷ ଲାଗି ସେ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିବେ ।

ଅସହାୟଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବା ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଂଶ ଥିଲା ।

ଶ୍ରୀ ରାମ ଜେଠମାଲାନୀ ଜୀଙ୍କ ସହିତ ଭାବ ବିନିମୟ କରିବାର ଅନେକଥର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିବାରୁ ମୁଁ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେକରୁଛି ।

ଏହି ଦୁଃଖଦ ମୁହୂର୍ତରେ, ତାଙ୍କ ପରିବାର, ବନ୍ଧୁବର୍ଗ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ମୁଁ ସହାନୁଭୂତି ଜଣାଉଛି ।

ସେ ଏବେ ଆଉ ଆମ ଗହଣରେ ନାହାନ୍ତି, ମାତ୍ର ତାଙ୍କ ଅଭିନବ କାର୍ଯ୍ୟ ସବୁବେଳେ ଜୀବନ୍ତ ରହିବ ! ଓମ ଶାନ୍ତି!” ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

RELATED BY

EDITOR
OFFICE